გურჯაანი სიღნაღი დედოფლისწყარო ლაგოდეხი ყვარელი თელავი ახმეტა საგარეჯო ხარაგაული თერჯოლა საჩხერე ზესტაფონი ბაღდათი ვანი სამტრედია ხონი ჭიათურა ტყიბული წყალტუბო ქუთაისი თიანეთი მცხეთა დუშეთი ყაზბეგი ოზურგეთი ლანჩხუთი ჩოხატაური ბათუმი ქედა ქობულეთი შუახევი ხელვაჩაური ხულო კასპი გორი ქარელი ხაშური რუსთავი გარდაბანი მარნეული ბოლნისი დმანისი წალკა თეთრიწყარო მესტია აბაშა სენაკი მარტვილი ხობი ზუგდიდი წალენჯიხა ჩხოროწყუ ფოთი ახალციხე ბორჯომი ადიგენი ასპინძა ახალქალაქი ნინოწმინდა ამბროლაური ონი ცაგერი ლენტეხი სოხუმი გაგრა ბიჭვინთა გალი ოჩამჩირე რეგიონები
sCoolApp-ში საჩუქრების კამპანია დაიწყო
მოსწავლეების რჩეულ საბანკო აპლიკაცია sCoolApp-ში ბავშვების საყვარელი საჩუქრების კამპანია ბრუნდება! თუკი მოსწავლეები, რომლებსაც ჯერ არ აქვთ sCoolApp-ი, აპლიკაციაში დარეგისტრირდებიან, საჩუქრად sCool Card-ზე 5 ლარს მიიღებენ. ამისათვის კი მხოლოდ homepage-ზე "საჩუქრის მიღების" ღილაკის დაჭერაა საჭირო. sCoolApp-ის გააქტიურებას მშობლები მობილბანკიდან, სულ რამდენიმე წუთში შეძლებენ. აპლიკაციაში ბავშვები მათზე მორგებულ ფუნქციონალს, ფინანსური განათლების მიღების შესაძლებლობას და უამრავ შეთავაზებას მიიღებენ. დამატებით, რეგისტრაციის შემდეგ თითოეული მოსწავლე მოწვევის კოდს მიიღებს, რომლის მეგობრებთან გაზიარების და მათი აპლიკაციაში შემოერთების შემდეგ, ორივე ბავშვი sCool Card-ის ანგარიშზე 5-5 ლარით დასაჩუქრდება. ყოველ კვირა მოსწავლეებს მაქსიმუმ 10 ბავშვის მოწვევის შესაძლებლობა ექნებათ. დამატებით გაწევრიანების შემთხვევაში მხოლოდ მოწვეული ბავშვები დასაჩუქრდებიან, შემდეგი კვირიდან კი ათვლა თავიდან დაიწყება.
თიბისი განაწილების და დიოგენეს სპეციალური შეთავაზება წიგნის მოყვარულთათვის
თიბისის გამორჩეული პროდუქტი - “განაწილება”, ყველანაირი ინტერესისა და საჭიროებების მქონე მომხმარებლების სურვილების ასრულების გასამარტივებლად შეიქმნა, ამიტომ, მათ მუდმივად განსხვავებულ შეთავაზებებს სთავაზობს.
პრეზიდენტი: არ არსებობს იმაზე უფრო ეროვნული და საპატიო საქმე, ვიდრე სამშობლოს მსახურებაა - გილოცავთ თავდაცვის ძალების დასავლეთისა და აღმოსავლეთის სარდლობების დაარსების დღეს!
დღეს საქართველოს თავდაცვის ძალების დასავლეთისა და აღმოსავლეთის სარდლობების დაარსების დღეა!მოხარული ვარ, რომ ეს მნიშვნელოვანი თარიღი საქართველოს ვიცე-პრემიერთან, თავდაცვის მინისტრ ირაკლი ჩიქოვანთან, თავდაცვის ძალების ხელმძღვანელ პირებთან და ჯარისკაცებთან ერთად, სენაკის მე-2 ქვეით ბრიგადაში აღვნიშნე. - ამის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
ნიკა გვარამია: გახარიას პარტიის უარის გამო წინააღმდეგობის პლატფორმის დოკუმენტში არ დაფიქსირდა მკაფიო ჩანაწერი რამდენიმე საკითხზე, მათ შორის ადგილობრივ არჩევნებზე, ეს არ მიგვაჩნია გამართლებულად
პარტია “ახალი” ყოველთვის მისცემს შანსს კოორდინაციას და ერთიან ქმედებებს საქართველოს ინტერესებში. მაგრამ ფუნდამენტურ საკითხზე - სრული ართანამშრომლობა რეჟიმთან, მათ შორის: ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში მონაწილეობაზე უარი, არალეგიტიმურ კომისიებში სიარულზე უარი და მსგავს ქმედებებზე მკაფიო და ცალსახა უარის გარეშე, მეტიც, შეთანხმებაზე ხელმოწერაზე უარი სწორედ ამ საკითხებზე მკაფიო ჩანაწერის გამო, რასაც მოყვა პრეზიდენტ ზურაბიშვილის გადაწყვეტილება, რომ ერთი კონკრეტული პარტიის (გახარია საქართველოსთვის) უარის გამო, ეს საკითხები საერთოდ არ დაფიქსირებულიყო წინააღმდეგობის პლატფორმის სადამფუძნებლო დოკუმენტში, არ მიგვაჩნია გამართლებულად.
თინა ბოკუჩავა: "დღეს, როდესაც ივანიშვილის რეჟიმი აუქმებს სახელმწიფოს და რუსეთს გვაბარებს არ არის ამდენი დასაკარგი დრო ფორმატებში, რომელიც ილუზორული და ცერემონიალურია"
“ნაციონალური მოძრაობა არ ემიჯნება არც ერთ ფორმატს, რომელიც მიზნად ისახავს ერთობლივ ოპოზიციურ მუშაობას ივანიშვილის რეჟიმის დასამარცხებლად.” - ამის შესახებ “ერთიანობა ნაციონალური მოძრაობის” თავმჯდომარე, თინა ბოკუჩავა სოციალურ ქსელში საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის სალომე ზურაბიშვილის ფორმატთან დაკავშირებით  წერს
ელენე ხოშტარია: მომიქსიეს პროპაგანდისტული არხები, რატომ არ ითხოვ კადრების გასაჯაროვებასო -  ანუ მე უნდა მოვითხოვო ჩემი იძულებითი და ძალადობრივი გაშიშვლების კადრების გასაჯაროება
პოლიციაში ძალადობა და დამამცირებელი მოპყრობა არ აკმარეს ქოცებმა. ეხლა მომიქსიეს პროპაგანდისტული არხები, კუდში დამსდევენ და რატომ არ ითხოვ კადრების გასაჯაროვებასო.  ანუ მე უნდა მოვითხოვო ჩემი იძულებითი და ძალადობრივი გაშიშვლების კადრების გასაჯაროვება. ანუ ის არ მეყო, ეხლა კიდე უნდა სამყაროს ვაყურებინო. ყოჩაღ, კარგად მოგიფიქრებიათ. - ამის შესახებ "დროა"-ს ლიდერი ელენე ხოშტარია სოციალურ ქსელში წერს.
ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის მონაწილეთა რეგისტრაცია დაიწყო
საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის შესახებ საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის ყოველწლიურ საგანმანათლებლო პროექტში მონაწილეობის მსურველთა განაცხადების მიღება მიმდინარეობს. მოსწავლეთა გუნდების რეგისტრაცია 7 აპრილის ჩათვლით გაგრძელდება.
სოზარ სუბარი: ორივე გენერალმა, განსაკუთრებით მამუკა ყურაშვილმა თქვა, რომ სამშვიდობო რესურსის არ გამოყენება, იყო ძალიან დამაზიანებელი მშვიდობიანი პროცესის უზრუნველყოფისთვის, რასაც მოჰყვა ტერიტორიების დაკარგვა და ადამიანთა მსხვერპლი
თამარ ჩერგოლეიშვილი: ის, რაც გუშინ "ნაციონალურმა მოძრაობამ" ჩაიდინა, არის სამარცხვინო, 13 წელია თავს ესხმის ყველანაირ პროცესს, სადაც ცენტრში არ არის მიშა სააკაშვილი
ის, რაც გუშინ „ნაციონალურმა მოძრაობამ“ ჩაიდინა, არის სამარცხვინო, მაგრამ ესეც არ არის ახალი, რადგან 13 წელია, „ნაციონალური მოძრაობა“ თავს ესხმის ყველანაირ პროცესს, სადაც ცენტრში არ არის მიშა სააკაშვილი. - ამის შესახებ პარტია "ფედერალისტების"  ლიდერმა, თამარ ჩერგოლეიშვილმა განაცხადა.
საქართველოს ბანკის პრემიუმ მიმართულებამ Euromoney-ს ორი ჯილდო მოიპოვა
ზედიზედ მეორედ, Euromoney-ს გამომცემლობამ საქართველოს ბანკის პრემიუმ მიმართულება საქართველოში საუკეთესოდ დაასახელა High-Net-Worth მომხმარებლებისთვის.
სალომე ზურაბიშვილი: ძლიერდება პროტესტი, მეტი ხალხი ხვდება, რას აკეთებს ეს ხელისუფლება, რა მიმართულებით მიდის და უფრო მეტი ხალხი უერთდება ჩვენს გზავნილს და გზას, რომელიც გუშინ გამოვაცხადე
დღეს შედგა კოორდინაცია, კოორდინაცია, რომელიც გუშინ იქნა გამოცხადებული, თავისი წესებით. ის, რომ ჩვენ უნდა შევაჯეროთ პოზიციები იმ მთავარ გამოწვევებსა და საკითხებზე, რაც დღეს არსებობს ქვეყანაში და გაგაცნოთ ის შეჯერებული პოზიციები, რაც, სხვათაშორის, არ გამორიცხავს, რომ ინდივიდუალურმა პარტიებმა შემდეგ თავიანთი ხედვებიც წარადგინონ სხვანაირად, რაც არ იქნება ერთობლივად შეთანხმებული, – ამის შესახებ საქართველოს ყოფილმა პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა დღევანდელ ბრიფინგზე განაცხადა.
წყნეთის გზატკეცილზე, რესტორან "კაკლების" მიმდებარე ტერიტორიაზე საავტომობილო მოძრაობა ნაწილობრივ შეიზღუდება
ვაკის რაიონში, წყნეთის გზატკეცილზე, უსაფრთხოების მიზნით, საავტომობილო გზის გასწვრივ არსებული ფერდის გამაგრების სამუშაოები მიმდინარეობს.
პროკურატურამ პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის კანონიერი მოთხოვნის შეუსრულებლობის ფაქტზე მამუკა ხაზარაძეს ბრალდება წარუდგინა
საქართველოს პროკურატურამ, საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის კანონიერი მოთხოვნის შეუსრულებლობის ფაქტზე მამუკა ხაზარაძეს ბრალდება წარუდგინა.
თამარ ჩიბურდანიძე: ოპოზიციის ყველაზე ბინძურ ტყუილს ვუსმენთ ეს დღეები, თითქოს ანწუხელიძეს და სხვა გმირებს ომის დაწყებას აბრალებს ხელისუფლება. პირიქით, ეს ბიჭები "ნაცმოძრაობის" მოღალატეობრივი პოლიტიკის მსხვერპლნი არიან
„ისტორიული პროცესის მომსწრე ვართ საქართველოში. როგორც ხევისბერი იტყოდა, „მოღალატე უნდა დაისაჯოს!“ - წერს სოციალურ ქსელში პარტია „ხალხის ძალის“ წევრი თამარ ჩიბურდანიძე, რითაც „2003–2012 წლებში მოქმედი რეჟიმის, ამ რეჟიმის პოლიტიკური თანამდებობის პირებისა და პოლიტიკურ პარტიებში გაერთიანებული მოქმედი და ყოფილი თანამდებობის პირების 2003 წლიდან დღემდე საქმიანობის შემსწავლელი პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის“ მუშაობას ეხმიანება.
სოზარ სუბარი: საგამოძიებო კომისიაზე, რაც ყველაზე მეტად არ მოსწონს"ნაცმოძრაობას", არის 2008 წლის აგვისტოს ომში მათი დანაშაულებისა და მოღალატეობრივი ქმედებების გამომზეურება
კარგად იცით, რომ დაიწყო პარლამენტის საგამოძიებო კომისიის მუშაობა და კომისიის პირველივე დღეებში მოჰყვა სერიოზული შფოთვა კოლექტიურ „ნაციონალურ მოძრაობასა“ და მათ მხარდამჭერებში. დაიწყო ცილისწამებებისა და ბინძური ჭორების გავრცელების ძალიან ბინძური კამპანია კომისიისა და მისი წევრების წინააღმდეგ, გასაგებია, ამით რის გადაფარვასაც ცდილობენ,-  განაცხადა პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა და „ხალხის ძალის“ თავმჯდომარემ, სოზარ სუბარმა, პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შესახებ, პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე სიტყვით გამოსვლისას.
საქართველო-სომხეთის სასაზღვრო ზოლთან 4.3 მაგნიტუდის სიდიდის მიწისძვრა მოხდა
დღეს, თბილისის დროით 13:56 საათზე, საქართველო-სომხეთის სასაზღვრო ზოლთან  მიწისძვრა მოხდა.
კახა კალაძე: "ნაციონალურ მოძრაობას", როგორც პოლიტიკურ პარტიას, პერსპექტივა არ აქვს - მათ ჩაიდინეს ღალატი, მათი უგუნური პოლიტიკის შედეგად, დავკარგეთ ტერიტორიები
დედაქალაქის მერის განცხადებით, პარლამენტის საგამოძიებო კომისიის მუშაობისას გამოაშკარავებული ინფორმაციით ნათლად ჩანს, რომ „ნაციონალური მოძრაობის“ მმართველობა იყო ძალიან მძიმე ქვეყნისთვის და მათ ჩაიდინეს  ღალატი.
კახა კალაძემ კალოუბნის ქუჩა N18-ში მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები დაათვალიერა
ავარიული სახლების ჩანაცვლების პროექტის ფარგლებში, ვარკეთილის მე-3 მასივში, კალოუბნის ქუჩა N18-ში სამშენებლო სამუშაოები მიმდინარეობს.
ნიკოლოზ სამხარაძე: საქართველოსთვის იდეალურია აშშ-მ და ევროკავშირმა ითანამშრომლონ ევროკავშირის უსაფრთხოებისათვის, რომლის ნაწილიც საქართველოა
საქართველოსთვის იდეალურია აშშ-მ და ევროკავშირმა ითანამშრომლონ ევროკავშირის უსაფრთხოებისათვის, რომლის ნაწილიც საქართველოა, - განაცხადა ბუქარესტში ოფიციალური ვიზიტით ჩასულმა, საქართველოს პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარემ ნიკოლოზ სამხარაძემ რუმინულ გამოცემასთან.
ნიკოლოზ სამხარაძე: ოკუპირებული ტერიტორიების საკითხის გადაწყვეტის გასაღები არის რუსული ჯარების გაყვანა ამ ოკუპირებული ტერიტორიებიდან - აფხაზეთიდან და ოსეთიდან
კახა კალაძე: ელენე ხოშტარია არავის უწამებია. წამება მათი ხელწერა იყო, როცა ხელისუფლებაში იყვნენ
ნიკოლოზ სამხარაძე: სულაც არ არის სასიამოვნო, როცა ვხედავთ ევროკავშირის დამოკიდებულებას, როგორ ეპყრობიან საქართველოს ბოლო 2 წლის განმავლობაში - რასაც ვითხოვთ, სამართლიანი მოპყრობა და ჩვენი ინტერესების გათვალისწინებაა
კახა კალაძე: სალომე ზურაბიშვილსარც ლიდერია, არ ლიდერის თვისებები აქვს, ის ვერ იქნება ამ რადიკალური დაჯგუფების გამაერთიანებელი
კახა კალაძე: მამუკა ხაზარაძემ ძალიან კარგად იცის თავისი წარსული - მას კონკრეტული როლი და ფუნქცია ჰქონდა "ნაცმოძრაობის" ხელისუფლების დროს
„როდესაც ხარ მართალი ადამიანი, ვერანაირი საგამოძიებო კომისია ან ვინმეს მხრიდან დაბარება ვერ შეგაჩერებს“, - ამის შესახებ თბილისის მერმა კახა კალაძემ პროკურატურაში პარტია „ლელოს“ დამფუძნებლის, მამუკა ხაზარაძის დაბარებასთან დაკავშირებით დასმულ შეკითხვაზე განაცხადა.