ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონში საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის განახლებას აქტიურად აგრძელებს. რამდენიმე მუნიციპალიტეტში უკვე დასრულდა ახალი სკოლების მშენებლობა და რეაბილიტაცია, ნაწილი კი დასკვნით ეტაპზეა.
,,გულწრფელად მიხარია, რომ რამდენიმე თვის წინ განმუხურსა და ანაკლიაში მიღებული გადაწყვეტილება ამ ტერიტორიების კეთილმოწყობის შესახებ უკვე რეალურ ნაბიჯებში გადაიზარდა. გამარჯვებულ კომპანიასთან ერთად დეტალურად განვიხილეთ პროექტირების საკითხები, ჩვენი და მუნიციპალიტეტების პრიორიტეტები და ვიმედოვნებ, რომ სამშენებლო სამუშაოებს მიმდინარე წელსვე დავიწყებთ. ასეთი მაღალი ტურისტული პოტენციალის მქონე ტერიტორიების განვითარება ქვეყნისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანია. განმუხურსა და ანაკლიას განსაკუთრებული დატვირთვა აქვს ჩვენი ქვეყნის თითოეული მოქალაქისთვის და დარწმუნებული ვარ, ერთ-ერთ საუკეთესო ტურისტულ არეალს მივიღებთ. პარალელურად ვიწყებთ პროექტს მალთაყვაშიც, ამ ინიციატივების განხორციელება მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს ქვეყნის ეკონომიკურ წინსვლასა და გაძლიერებას''-განაცხადა ინფრასტრუქტურის მინისტრმა რევაზ სოხაძემ პროექტის დეტალების ადგილზე განიხილვის შემდეგ.
1771656564
21-22 თებერვალს, ექსპო ჯორჯიას მე-6 პავილიონში, Healo-ის ორგანიზებით, საქველმოქმედო ბაზრობა გაიმართება.
1771597168
18 თებერვალს თბილისში 2026 წლის სტუმარმასპინძლობის საინვესტიციო ფორუმი გაიმართა, რომელმაც გლობალური სასტუმროების ბრენდების, რეგიონული განვითარების ლიდერების, დეველოპერების, ინვესტორების, ფინანსური და საჯარო სექტორის წარმომადგენლები გააერთიანა.
1771596906
საქართველოს ბანკის, ICT ასოციაციის და საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) თანამშრომლობით შექმნილი პროექტი Code IT ტექნოლოგიებით დაინტერესებულ ახალგაზრდებს შესაძლებლობას აძლევს, დაეუფლონ პროგრამირების საფუძვლებს.