ზუდალის გზაზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია
საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ კახეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულად პლატონ კალმახელიძე დანიშნა. ახლად დანიშნულ სახელმწიფო რწმუნებულს პრემიერი დღეს მთავრობის ადმინისტრაციაში შეხვდა.
აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე სულხან თამაზაშვილი „ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარეს, ბიძინა ივანიშვილს დაბადების დღეს ულოცავს.
1771405879
სამეგრელო-ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებული დავით ვერავა, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის გენერალურ კონსულს ფუად აზიზოვს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა თანამშრომლობის გაღრმავებასა და ერთობლივად განსახორციელებელ პროექტებზე ისაუბრეს.
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს ინფორმაციით, მუნიციპალური განვითარების ფონდმა საგარეჯოში საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრისა და ხელოვნურ საფარიანი სტადიონის სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე ტენდერი გამოაცხადა.
შპს „საქართველოს მელიორაცია“, სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგების ფარგლებში, ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ საბუეში, სარწყავი არხი „ფიქალები“-ის გაწმენდით სამუშაოებს ახორციელებს. პროექტის ფარგლებში, არხის 3000 მ. სიგრძის მონაკვეთზე, მიმდინარეობს დაგროვილი გრუნტისა და ნალექის ამოღება, რაც სისტემის გამართულად ფუნქციონირებას უზრუნველყოფს.